Řešení problémů ve škole

06.02.2020

Jako správce skupiny "Řešení problémů ve škole, stížnosti na učitele a školy", poskytuji, spolu s ostatními moderátory a správci, podporu rodinám. Mnohdy není rodičům, ani dětem jasné, zda po nich škola smí žádat co žádá nebo zda může zakazovat co zakazuje. V podpůrné skupině pomáháme žákům, studentům a jejich rodičům hledat konkrétní řešení. Nasměrujeme je kde hledat (zákony, odborné články), nabídneme v praxi osvědčená řešení, povzbudíme v aktivní komunikaci se školou, podržíme v těžkých chvílích. Nejčastější ožehavá témata zpracováváme do veřejných příspěvků na naší stejnojmenné FB stránce

Finanční příspěvky na tento projekt tedy použiji na: 

- správu, zabezpečení a provoz poradní skupiny (zpracovávání žádostí o přijetí, schvalování příspěvků, moderování diskuze, zodpovídání otázek, vytváření lekcí a souborů s informacemi atd.)
- rozvoj skupiny a sítě podpory (plánování a koordinace, odborné konzultace atd.)
- osobní podporu jednotlivců (online, telefonicky a při zásadních schůzkách i fyzickou přítomností a pomocí s jednáním, spadá sem i zajištění dopravy pomocníka na místo)
- vzdělávání a sdílení nabitých vědomostí a dovedností (kurzy, knihy, semináře pro aktivní moderátory a správce, teambuilding, intervizi, supervizi atd.)
- zakoupení a půjčování potřebného vybavení (knih, nahrávacího zařízení atd.)
- tvorbu webových stránek / vlastní wiki (zpracování FAQ, odkazování na odborné články a studie, přehledné informace o souvisejících platných zákonech atd.)

Pokud Vám dává smysl podpořit tento projekt, pošlete prosím libovolnou částku na transparentní účet č. 2301757663 / 2010 a do poznámky uveďte "Řešení problémů ve škole".